Образец на мотивационно писмо на физиотерапевт, примери
Горен колонтитул в мотивационното писмо
Горният колонтитул или заглавката в мотивационното писмо има две важни функции. Първата е да свърже документа с личните ти данни, в случай че писмото се предава от бюро на бюро за преглед от екип по назначаване (често срещан процес в големите болници и здравната система като цяло). Където и да се озове кандидатурата ти, благодарение на горния колонтитул читателят ще знае името ти и ще може да те потърси веднага за насрочване на интервю. Освен това ще запомни, че именно твоят документ изглежда по този начин.
Втората функция на горния колонтитул е да създаде атрактивно оформление, при което се откроява най-важната ти лична информация. Така писмото ти ще изпъкне сред скучно оформените документи на конкурентите.
Поздрав в мотивационното писмо
Подходящият поздрав в мотивационното писмо ти позволява да се обърнеш към читателя с уважителен тон от самото начало. Тази част е кратка, но е важно да обърнеш внимание на подробностите. Ако е възможно, обърни се към получателя с титлата и фамилията му. „Уважаеми / Уважаема“ е най-подходящият поздрав, освен ако не познаваш лично назначаващия. В този случай можеш да го поздравиш със „Здравейте“ или „Здравей“.
Уважаеми господин Златков,
Увод в мотивационното писмо
Един от основните елементи, които определят колко внимание ще обърне работодателят на писмото ти, е уводното изречение. Не бива да оставяш впечатление, че си самонадеян и нетактичен, но сухият увод също не би допринесъл за кандидатурата ти. За щастие не е трудно да привлечеш вниманието с актуална история от кариерата си или интересни статистически данни. Само се постарай примерът ти да е кратък и направи плавен преход към изложението.
Дълги години бях футболист, но кариерата ми беше прекъсната заради сериозна травма на кръста. След този момент развитието в сферата на спортната физиотерапия се превърна в лечебен процес както за мен (психически), така и за моите пациенти.
Изложение в мотивационното писмо
Най-после е време да представиш най-актуалните си умения и квалификации. В изложението можеш да обсъдиш основните точки, които те превръщат в отличен кандидат. Раздели текста на два абзаца, за да улесниш процеса на писане.
В първия абзац можеш да обсъдиш постижения и основни моменти от кариерата си по схемата „ситуация – задача – действие – резултат“. Започни с описание на конкретен проблем и задачите, свързани с решаването му. После разкажи какви действия си предприел и какъв положителен резултат си постигнал. Прегледай внимателно обявата за работа и избери най-подходящите примери за новата позиция.
Във втория абзац разгледай по-подробно уменията си и възможните си приноси към новата работна среда.
Позицията на физиотерапевт в ПФК „Левски“ би била идеален етап в моята кариера след десетте години работа в рехабилитационни центрове и клиники. Аз съм дипломиран магистър по медицинска рехабилитация и балнеология в Медицинския университет в София и имам 3000 часа грижи за пациенти в местната спортна общност. Когато осъществиш връзка с пациента, работата става много по-лесна и по-удовлетворяваща.
Като бивш играч, който вече е напълно възстановен от сериозна травма, разбирам как да убедя пациента, че възстановяването е постепенен процес, и как да подобря физическите резултати, когато препятствията пред играча са както физически, така и психически. Играчите трябва да вярват, че ще се върнат към идеалната си спортна форма.
От години редовно участвам в семинари и конференции, посветени на най-новите идеи в спортната терапия и психология. Въпреки че физиотерапията не е кариера, която може да се измери количествено, мога да споделя някои статистически данни за моето развитие и ниво на опит:
Проведох над 600 диагностични и прогностични изследвания за оценка на функционалните способности на пациентите.
Работих за обучението и личностното развитие на терапевтичен екип и постигнахме 32% увеличение на задържането на персонала.
Имам 98% удовлетворени клиенти. Мога да посоча над 150 лични препоръки и случаи.
Заключение и подпис в мотивационното писмо
Вече си изложил най-силните си аргументи в подкрепа на назначаването си. Време е за стегнато заключение, което да подтикне работодателя да научи повече за теб. Най-добрият подход е призивът към действие. Това изречение изразява ентусиазма ти по отношение на предлаганата работа и приканва назначаващия да се свърже с теб. Тук можеш да повториш информацията за контакт с теб, ако мястото го позволява.
Сега приключи писмото с подходяща фраза, например „С уважение“, „С най-добри пожелания“ или „Благодаря Ви за отделеното време“.
Когато създавам план за физиотерапевтично лечение за играч, проверявам дали той е изцяло съобразен с неговите нужди. Това не може да се прави без лична ангажираност и ниво на съчувствие. Когато го правя, все още се чувствам като част от един по-разширен отбор. Все едно се връщам отново на терена. Бих се радвал да обсъдим евентуалното ми бъдеще като член на екипа на ПФК „Левски“.
С уважение,
Илчо Илчев